1.    
  2.     10 причин бути архітектором

10 причин бути архітектором

Архітектори часом люблять поскаржитися: на безсонні ночі, на недбайливих замовників, на безвідповідальних будівельників, на застарілі норми та інші негаразди. Але, тим не менше, рідко хто справді йде з професії, а більшість залишаються вірними їй до кінця життя.

1. Архітектура — не професія, а спосіб життя

 

Архітектори, як правило, постійно думають про архітектуру. Не тільки про відомих будівлях і проектах. У будь-якій дрібниці, попадающейся на очі, я відразу шукаю архітектурне початок, починаю вдивлятися в матеріал, форму, деталі, освітлення і так далі. Якщо ж має бути якась поїздка, то перш за все я складаю список об’єктів, які треба обов’язково встигнути подивитися. І 90% всіх книжок, що я купив для себе, — про архітектуру.

2. Люди поважають архітекторів

 

Навіть якщо вони не завжди розуміють, чим конкретно архітектор займається, є усталену думку про архітекторів як про високоморальних та відповідальних людей, які працюють, перш за все, на благо людства. З тієї ж причини в кіно і на телебаченні головних персонажів часто зображують архітекторами.

3. Архітектура постійно еволюціонує

 

Архітектори не художники — ми працюємо в постійному контакті з будівельними технологіями. Матеріали і методики будівництва весь час розвиваються, і архітектори — як представники громадськості в широкому сенсі слова — можуть впливати на ці процеси. Створюються нові проекти і концепції, які визначають вектор розвитку будівельної галузі. Архітектура — одна з небагатьох професій, які перебувають у постійному русі.

4. Архітектор володіє свободою творчості і самовираження

 

Працюючи з фізичним середовищем, архітектор постійно має справу з конкретними умовами, які часто спрямовують на розвиток проекту. Але вже всередині цих умов з’являється повна свобода для вираження своїх художніх задумів. Візьміть будь конкурс: усі команди працюють з єдиним технічним завданням, але результати виходять різними. І так щоразу.

5. Ви можете бути самі собі начальником

 

Навіть якщо фірма складається з однієї людини, вона все одно здатна повноцінно розробляти проекти практично будь-якого масштабу. Ви можете одноосібно заявитися на великий конкурс і виграти його, обійшовши при цьому великі компанії — не думаю, що існує багато інших професій, де таке можливо. Я не раз бачив проектні групи з трьох осіб, що розробляють будівельну документацію для будинку площею понад 100 тис. кв. м.

6. Результат вашої роботи відчутний

 

Кожен, хто бачить тільки що побудований будинок, над яким він довго працював, зрозуміє, про що йде мова. Мене досі переповнюють емоції, коли я бачу свій перший реалізований проект — це як управляти своєю власною лабораторією, де ви можете експериментувати і вдосконалювати речі, які вважаєте важливими. Зрештою, не дарма ж архітектори дуже трепетно ставляться до своїх проектів.

7. Ви можете позитивно впливати на життя людей

 

Дуже корисно розвивати особисті відносини з клієнтом, особливо знаючи, що цей процес позитивно вплине на підсумковий результат. Оцінюючи кінцевий продукт, люди визнають роль, яку об’єкт відіграє в суспільстві.

8. Кожен день архітектор експериментує

 

Незважаючи на необхідність додержання конкретних будівельних норм і технологій, до підсумкового результату завжди можна прийти різними шляхами, і кожен з них буде вірним. Тому що немає двох архітекторів, які в ідентичних обставинах вирішать проблему однаково. Можна сказати, що всі вкладають трохи особистого в кожен проект. Постійно доводиться пробувати нові прийоми, вивчати різні матеріали та застосовувати нові технології в кожному проекті.

9. Архітектурна кар’єра тривала

 

Ви можете практикувати архітектуру стільки часу, скільки захочете. У будь-якому випадку, ви завжди залишитеся архітектором, навіть якщо їм більше і не працюєте. Можливо, тому більшість архітекторів домагаються успіху вже ближче до 50 років. Напевно, спочатку необхідно прийти до якогось роду розуміння себе як особистості, а вже потім починати впливати на навколишнє середовище.

10. В рамках архітектурної професії існує неймовірна різноманітність сфер діяльності

 

На відміну від інших професій, ви отримуєте диплом архітектора без точного визначення сфери діяльності. І це дійсно чудово, тому що, тільки закінчивши навчання, ви самі ще до пуття не знаєте, що захочете робити в житті. Ви можете кочувати між малими та великими фірмами, міняти свою роль в процесі проектування. Ви можете працювати в різних топологіях: житлової, офісної, проектувати інтер’єри… але все одно будете архітектором.

Бонус: Архітектори можуть носити окуляри дивних форм. І їм це зійде з рук.

Написати коментар