1.    
  2.     Панельні хрущовки для мешканців становлять особливу небезпеку – архітектор

Панельні хрущовки для мешканців становлять особливу небезпеку – архітектор

Фото Панельні хрущовки для мешканців становлять особливу небезпеку - архітекторХрущовки в Києві давно морально і фізично застаріли. У всьому світі є така проблема, як старіння житлового фонду, і хрущовки в Києві вже давно морально і фізично застаріли .

«Як відомо, поки при так званих самостійних реконструкції квартир у хрущовках, господарі їх зносять не тільки перегородки, але і несучі стіни. У панельних будинках всі стіни несучі, і спроба їх переробити ні до чого доброго не приводить», – попередив архітектор.

Панельні хрущовки представляють певну небезпеку, тому їх в будь-якому разі треба модернізувати. Рано чи пізно в таких будинках будуть виникати аварійні ситуації.

«Люди, які живуть в панельних будинках-хрущовках, не можуть існувати там досить довго. Вони повинні бути ініціаторами цих змін, проекту реновації застарілого житла і переселення в безпечне житло, оскільки їх житло наближається до небезпечного порогу. Люди повинні об’єднатися в їх силах збирати підписи, готувати документи і звертатися до міської влади. Жителі панельних хрущовок повинні робити це в першу чергу», – запевнив архітектор.

За словами фахівця, цегляні хрущовки ще можуть бути реконструйовані, однак робити все треба централізовано, за проектом. Там треба переробляти комунікаційні мережі, оскільки вся комунікації, всі труби там вимагають оновлення. Вони можуть бути реконструйовані.

«Проблема комплексної реконструкції застарілого житла знаходиться у нас у підвішеному стані. Але завдання міського керівництва – підготувати за рік-два всі необхідні документи. Необхідно змінити законодавство, щоб 100% мешканців таких будинків дали згоду на переселення, але, як правило, 100% не набирається ніколи, наприклад, самотні старенькі не хочуть і панічно бояться будь-яких переїздів».

Нагадаємо, столична влада має намір знести понад 3000 старих будинків, 90% яких становлять хрущовки. Вони будуть виведені з експлуатації у рамках реконструкції житлового фонду до 2025 року. З експлуатації планується вивести понад 2 800 000 кв. метрів застарілого житла.

Реконструкція аварійного житлового фонду стартує з Лісового масиву Деснянського району. Всім мешканцям, будинки яких підуть під знос, буде запропоновано переїхати в новобудови з аналогічною площею і сучасним плануванням. Відмовитися від пропозиції власники такого житла не мають права.

Написати коментар